Falafeliai - greita ir skanu!

 
Falafeliai be gliuteno be glitimo.jpg
 

Kartais taip tingisi ruošti vakarienę ir norisi ko skanaus bei lengvai ir greitai pagaminamo. Dažnai praeidama vis nužvelgdavau parduotuvių lentynose falafelius. Pavadinimas skamba neįprastai ir nepažįstamai, todėl vis atidėdavau kitam kartui. Ir visai be reikalo! Jie tokie skanūs ir taip lengvai pagaminami. Ruošinį falafeliams tik užpilate verdančiu vandeniu, palaukiate 15 min ir kepate keptuvėje įkaitintame aliejuje keletą minučių. Ir viskas! Begalo skanu su natūraliu jogurtu pagardintu bazilikais. Taip paprasta ir gardu! Gali būti puikus užkandis ar net vakarienė:) 

Jeigu mėgstate avinžirnius, būtiniausiai išbandykite "Bauck Hof" gaminamus falafelius, kuriuos rasite "Livinn" parduotuvėse. Jie ne tik be gliuteno, bet ir ekologiški. O paragavę, būtinai pasidalinkite savo nuomone. Vieną jau išgirdau! Kaimynų dukra sakė "fantastiški"! O vaikai nemeluoja :D:D

 
Falafeliai livinn.jpg
 

Europos celiakijos asociacijų vadovų susitikimas

 
AOECS  (Europos celiakijos asociacijų organizacija)organizuojamame metiniame susitikime Berlyne

AOECS (Europos celiakijos asociacijų organizacija)organizuojamame metiniame susitikime Berlyne

 

Šiandien turėjau labai įdomią dieną Berlyne, kur susitikau su Bulgarijos, Vokietijos, Vengrijos, Rusijos, Baltarusijos ir Kipro celiakijos asociacijų vadovais. Nors šiemet mūsų susirinko mažiau nei praeitais metais, tačiau diskusijos virė intensyviai. Aptarėme problemas su kuriomis susiduria skirtingų šalių asociacijos, gyvenimo be gliuteno situaciją (produktų pasiekiamumą, restoranų personalo žinias bei supratingumą, asociacijų aktyvumą, celiakijos diagnostiką, naujai įsteigtų asociacijų iššūkius bei kaip turėtų būti vykdoma tokia veikla ir t.t. 

Rusijoje yra keletas asociacijų, tačiau aktyviausia ir daugiausiai turinti mokančių nario mokestį narių yra Sankt Peterburgo (apie 330 narių, o apskritai užsiregistravusių daugiau nei 2000), kurios atstovė bei įkūrėja dalyvavo susitikime.  Kaip ji teigia, šis miestas bene geriausiai visoje Rusijoje yra išsivystęs kalbant apie celiakiją. Jie turi didžiulį GF produktų pasirinkimą, puikių restoranų ir diagnostika besidominčių gydytojų. 

Kipras turi daugiau nei 200 asociacijos narių taip pat ir anot atstovo, restoranai yra tikrai pažengę savo personalo žiniomis bei turi gana nemažą GF patiekalų pasiūlą. Teigia, kad tai gera vieta atostogauti netoleruojantiems gliuteno.

Labiausiai nustebino tai, kad anot Baltarusijos atstovės, šioje šalyje dar nėra įsteigtos nei vienos celiakijos asociacijos ir ji planuoja tai padaryti pirma. Produktų pasiūla begalo maža ir skurdi, todėl jų važiuoja pirkti į Lietuvą.

Kiekviena patirtis ir žinios labai įdomios ir tuo pačiu begalo panašios. Visi sėdime toje pačioje valtyje: finansavimo trūkumas, palaikymo valstybiniu mąstu stoka, diagnostikos problematika ypač tai, kaip ji yra ištempta laike. 

Kipro asociacijos atstovas iškėlė klausimą kitų šalių asociacijoms, ar celiakija sergantis žmogus gali tarnauti kariuomenėje, ar dirbti policijoje. Pasirodo pas juos su diagnozuota šia liga yra atleidžiama nuo tarnybos, nes nėra galimybės pasirūpinti tinkama tokio žmogaus mityba. Ta pati situacija ir norintiems dirbti policijoje, nes įvairiuose renginiuose būna centralizuotas maitinimas. Negalėjau atsakyti kaip yra Lietuvoje, tačiau būtinai pasidomėsiu esama situacija.

Dalinuosi šios dienos akimirkomis ir nekantriai laukiu rytojaus, kuomet aplankysiu GF produktų parodą!

susitikimas berlyne be gliuteno.jpg
celiakijos asociaciju susitikimas.jpg
posedis berlyne be glitimo.jpg
celiakija gliutenas posedis.jpg
celiakija suvaziavimas celiakijos asociacija.jpg
celiakijos asociacija Kristina Pozingyte.jpg
knyga gliutenas asociacija.jpg

Renginys atšaukiamas ‼️Birželio 18 d.

Brangieji,
birželio 17 d. Berlyne vyks Europos celiakijų asociacijų susitikimas į kurį gavau pakvietimą atstovauti Lietuvai. Manome, kad mano dalyvavimas ir mūsų šalies problematikos šioje srityje aptarimas bei naujų žinių įgijimas labai svarbus, todėl nutarėme, kad susitikimą nukelsime vėlesniam laikui atsižvelgiant ir į ne vieno jūsų siųstus laiškus, jog sudalyvauti nepavyks, nes atostogausite;)
Be to, būtent birželio 17-18 d. Berlyne vyks produktų be gliuteno paroda, kurioje planuoju apsilankyti;) Pridedu tinklapį, kuriame rasite daugiau informacijos apie tai:http://www.allergyshow.de/

Puikių atostogų ir šiltos vasaros mums visiems!❤️🌸🌼

Saldi data-celiakijos diena! PIKNIKAS!!!

KVIEČIAME Į PIKNIKĄ!!!!!

piknikas, renginys, susitikimas be gliuteno be glitimo.jpg

Sveikinu visus Tarptautinės Celiakijos dienos proga! O kadangi dar pati esu ne Lietuvoje, kviečiu ją atšvęsti truuuuputį vėliau, BIRŽELIO 18 d. 13 val., kaip jau tapo įprasta visai šalia Kauno, kad visiems būtų pats viduriukas atvykti :))

troskinys be gliuteno be glitimo.jpg

Renginyje aptarsime metų naujienas, susipažinsime su naujais nariais, susitiksime su seniai matystais draugais ir be abejo, skanausime ant laužo gamintu troškinuku bei blynais "Širdutėmis" :)) 

Į pikniką kviečiame visus atsivežti ir savo skanumynų, gardumynų, ką pasitiesti ant žalios žolytės ir puikią nuotaiką!

Atvykite su šeimomis, draugais ir artimaisiais! Kuo mūsų daugiau, tuo smagiau!

Labai dėkojame Editai, kuri sutiko priimti į savo gražios sodybos kiemą mus visus, visus!

Taigi, svarbiausios detalės:

DATA: BIRŽELIO 18 d. 13 val.
ADRESAS: Neries g. 24, Išorų kaimas, Jonavos rajonas
REGISTRACIJA: info@begliuteno.lt (nurodykite keliese dalyvausite)

Būtume dėkingi už paramą. Kaina suaugusiąjam 2 eur, vaikams nemokamai. 

Informacija bus papildoma!:)

Praeijusios vasaros pikniką galite prisiminti čia:)

"Supergarden" - skanu, spalvota, paprasta!

 
Jogurtas pagardintas chia sėklomis ir liofilizuotomis "Supergarden" vyšniomis, avietėmis bei juodaisiais serbentais

Jogurtas pagardintas chia sėklomis ir liofilizuotomis "Supergarden" vyšniomis, avietėmis bei juodaisiais serbentais

 

Kaskart užsukusi į savo virtuvę apsidžiaugiu, kad užkandžiauju ne šokoladu, o liofilizuotais “Supergarden” vaisiais ir uogomis! Taip, taip, ne šokoladu, o sveikesniu užkandžiu :)) Valgau ir džiaugiuosi, kad taip skanu ir dar vitaminų gaunu! Mano mėgstamiausi yra bananai, ananasai, mangai ir žemuogės. O į kino teatrą nešuosi kukurūzus. Nerealiai skanūs! Man kaip amžinai alkanai, tai puikus užkandis. Svarbiausia, kad pakuotės tokios lengvos, jog gali jas turėti visada su savimi.

Užkopus į Hollywood'o kalną puikus užkandis liofilizuotas bananas!:)

Užkopus į Hollywood'o kalną puikus užkandis liofilizuotas bananas!:)

Iš tiesų labiausiai nustebino džiovinti šaltyje česnakai ir žolelės. Nerealūs pagalbininkai virtuvėje! Vakarienę pagaminau per 10 minučių ir jokios netvarkos! Atidarai pakuotę, užbarstai česnako, krapų, petražolių… Viskas! Ir švaru, ir skanu :)

Keptuvėje kepta žuvis pagardinta liofilizuotais česnakais ir krapais, bei virti burokėliai pagardinti liofilizuotais žirneliai ir morkomis. 

Keptuvėje kepta žuvis pagardinta liofilizuotais česnakais ir krapais, bei virti burokėliai pagardinti liofilizuotais žirneliai ir morkomis. 

O sriubą išvirti vienas juokas! Keletas gabalėlių vištienos, ryžiai ir liofilizuotos morkos, kukurūzai, česnakas bei žolelės. Na labai patinka!

Sriuba be gliuteno be glitimo.jpg

Pasirinkimas toooks platus, kad viską aprašyti būtų sunku. Todėl kviečiu visą asortimentą peržiūrėti ir užsisakyti čia: https://www.facebook.com/pg/SupergardenDziovintaSaltyje/shop/?ref=page_internal (arba rašykite: pardavimai@supergarden.lt)

Džiovintos šaltyje žemuogės

Džiovintos šaltyje žemuogės

Taip pat “Supergarden” liofilizuotų produktų galite įsigyti: visose Akropolių Eurovaistinėse bei  vaistinės internetinėje parduotuvėje, Assorti, Livinn, Maistas sportui, www.zzz.lt www.4moon.lt, www.ecomarket.lt, www.vynoguru.lt, Anyžius – tik Panevėžyje, Dvi braškės – tik Panevėžyje.

Va koks pasirinkimas!
Ragaukite, skanaukite ir džiaukitės spavų bei skonių jūra!:)

Kokios spalvos yra gliutenas?!

Išgrynintas gliutenas

Išgrynintas gliutenas

Pamačiusi kur ryškiai rūžavą spalvą, tokią kaip suknelė nuotraukoje sakau: "O! gliuteno spalva!!!" Ši spalva dominuoja ir mano tinklapyje bei knygoje, nes ji man atrodo tokia "happy" ir priverčia nusišypsoti :D:D Tai išgirdę aplinkiniai nedrąsiai nustemba, ar tikrai tokia gliuteno spalva?! Juk jeigu sakau, tai matyt žinau?:))) Be abejo, juokauju:) Gliutenas yra baltos spalvos, tokios kaip ir kvietiniai miltai. O ar žinojote, kad parduotuvėje galima įsigyti jo?!

Štai jums pakuotė grynut gryniausio gliuteno! Jis yra naudojamas kepiniuose tam, kad išgauti papildomą tešlos tamprumą ir apimtį. Lietuvoje tokio produkto pirkti dar nemačiau, o štai JAV, jo galima įsigyti daugelyje maisto prekių parduovių. Pramonėje jis gali būti naudojamas gyvūnų pašarams gaminti bei naminių gyvūnėlių ėdalui. Nustebsite, tačiau gliuteną išgauna ir parduoda net Lietuvoje esanti įmonė

Be abejo, mums savo virtuvėje tikrai jo nereikia, tačiau juk įdomu pamatyti kaip gi tas mus, netoleruojančiuosius, nuodijantis baltymas atrodo?!:))

Kristina gliutenas.jpg
Gliuteno spalva ir sudetis.jpg

 

 

Velykinis keksas 

 
Velyku keksas be gliuteno be glitimo.jpg
 

Kaskart artėjant šventėms turime gerai apgalvoti, kuo vaišinsimės ir vaišinsime kitus:)
Velykos neįsivaizduojamos be margučių ir skanaus kekso! 
Pradėkime nuo kiaušinių. :) Nepamirškite rinkdamiesi spalvų ir atspalvių įvairovę, kuriais dažysite kiaušinius, atkreipti dėmesį į dažų sudėtį. Ar juose tikrai nėra gliuteno? Ir kodėl jums tai turėtų rūpėti? Suprantama, kad dažome tik kiaušinių lūkštus, o ne patį kiaušinį, tačiau jie kartais suskyla jau verdant ir dažai patenka į kiaušinio vidų. Vadinasi, jeigu dažėme dažais turinčiais gliuteno, tokių kiaušinių valgyti nebegalima. Ir kam gi rizikuoti, kai šiomis dienomis yra galybė pasirinkimo natūralių begliutenių priemonių marginti kiaušinius! Svogūnų lūkštais, kaip tai darydavo močiutės ar net daržovių bei žolelių pagalba. Štai jums keletas nuorodų į puikias, natūralias kiaušinių dažymo alternatyvas: https://www.facebook.com/,http://www.beatosvirtuve.lt,
 http://www.tavovaikas.lt.

O sudaužę ir suskanavę margučius, be abejo, norėsime deserto! Šiemet nusprendžiau neapsisunkinti sudėtingais receptais ir išsikepti keksą, kuris jau patikrintas ir visada pavyksta idealiai! Pasinaudojau tetutės kalėdų pyrago receptu. Padalinusi tešlą į dvi dalis, vieną pusę paskaninau tarkuota citrinos žievele, o kitą nesaldinta kakava. Be abejo, galite rinktis iš įvairiausių keksų rūšių: morkų, vanilinį, šokoladinį ar net pasinaudoti parduotuvėse parduodamu mišiniu pyragams. 
O kaip jį papuošti? Visada galima tiesiog apibarstyti cukraus pudra, kuri atrodys gražiai, tačiau tuo nieko nenustebinsi. Ieškojau idėjų kaip šiemet gražiai ir lengvai papuošti kepinį. Ir štai! Argi ne puiki mintis?!:)

Papuošimui jums reikės kremo, kokoso drožlių ir saldainiukų.
Iš pradžių pasigaminkite paprastą sviesto kremą, kuriam reikės:

  • 3 puodukų cukraus pudros (rinkdamiesi skaitykite sudėtį, kad būtų be gliuteno (!), o geriausia - susimalkite cukrų kavos malimo mašinėle patys)
  • 1/3 puoduko minkšto sviesto (palikite kambario temperatūroje keletai valandų iki gaminant)
  • 1 1/2 a.š. vanilės ekstrakto (be gliuteno)
  • 1-2 v.š. pieno 

Sudėkite minkštą sviestą į plakimui skirtą indą ir el.plaktuvu maišykite kol sviestas pasidarys vientisas ir purus. Tuomet po truputį maišant dėkite cukraus pudrą. Kai sudėsite visą cukraus pudrą, įmaišykite vanilės ekstraktą ir pieną. Ir dar kartą gerai viską išplakite. 
Man pačiai visada paprasčiau, kai peržiūriu vaizdinę medžiagą. Spauskite čia ir pamatysite, kaip viskas nesudėtinga. :)

Jeigu labai nesinori gaminti kremo namuose, galite jį pakeisti pirktiniu, pvz., šokoladiniu. Svarbiausia, kad jis būtų ne per skystas ir laikytųsi nenuvarvėjęs ant kekso.
Užtepkite poros centimetrų (galima ir storiau) kremo sluoksnį ant kekso ir tuomet apibarstykite jį kokoso drožlėmis. Man norėjosi, kad jos būtų rusvesnės bei traškesnės, todėl pusę dalies paskrudinau įkaitintoje orkaitėje keletą minučių ir tuomet sumaišiau su likusiomis.
Kokio kiekio reikia drožlių, priklauso nuo kekso dydžio ir norimo jų sluoksnio storio. Manyčiau, kad 60 g turėtų būti užtektinai.

O tuomet smagioji dalis! Į kekso viduriuką pridėkite šokoladinių kiaušinių! Jeigu begliutenių būtų sudėtinga rasti, galite drąsiai juos pakeisti M&SM’s saldainiais. Jie nėra pažymėti kaip begliuteniai, tačiau anot gamintojų sudėtyje gliuteno turinčių produktų nėra. Be abejo, visada galite rinktis ir niekuo nesiskiriančius saldainiukus, panašius į šokoladinius M&M’s, kurie pažymėti “Gluten free”. Juos rasite “Assorti” parduotuvėje.

Saldainiai be gliuteno be glitimo.jpg
Saldainiai be gliuteno be glitimo.jpg

Šis Velykinis keksas daugiausiai džiaugsmo suteiks vaikams, kai atpjovus jo, pradės byrėti saldainiukai priklausantys tik jiems!

Stiprių margučių ir skanių desertų!

Pyragas be gliuteno be glitimo.jpg

Naminis majonezas kitaip pagal Renatą Ničajienę

Nuotrauka: www.sezoninevirtuve.lt

Nuotrauka: www.sezoninevirtuve.lt

Artėjant Velykoms ne vienam jūsų, netoleruojančiąjam gliuteno, kirba mintis: kokios Velykos be kiaušinių?…  ir kokie kiaušiniai be MAJONEZO?!:)

Kiaušiniai yra natūraliai be gliuteno. Valgykite į sveikatą! O majonezas yra tas produktas, kuris daugeliui vis dar kelia abejonių. Taigi, jeigu perskaičius majonezo sudėtį nerandate išryškintų žodžių “kviečiai, miežiai ar rugiai”, toks yra leidžiamas netoleruojantiems gliuteno net jeigu sudėtyje yra spirito actas.

Tačiau, puikiai žinau, kad kai kurie jūsų negalite vartoti produktų turinčių spirito acto ir ieškote skanios alternatyvos. Todėl noriu su jumis pasidalinti Renatos Ničajienės nuostabiuoju “Avokadų majonezo” receptu, kurį ji rekomenduoja net tradicinei baltai mišrainei gardinti. O jeigu norite artimesnio įprastam skoniui, išbandykite kitą Renatos kūrinį “Naminis klasikinis majonezas”.

Nustebinkite save ir artimuosius nauju skoniu!

 

Starbucks - sumuštinis be gliuteno! (JAV)

 
Sumuštinis be gliuteno. Starbucks.

Sumuštinis be gliuteno. Starbucks.

 

Dažnai manęs klausia, kur patinka labiau, gyventi Lietuvoje ar Los Andžele? Ir niekada neturiu vieno atsakymo. Lietuvoje yra mano artimieji, draugai. Čia jaučiuosi sava. O be to, labiau už viską myliu savo kalbą! Nėra nieko maloniau kaip kalbėti savo gimtąja kalba.

Tačiau niekada neneigiau ir to, kad begalo myliu savo gyvenimą L.A. Kas rytą prabundu su saule ir šiluma, išėjus į gatvę šypsosi nepažįstami žmonės, kurie pasisveikina linkėdami gražios dienos. Man tai svarbu. Ir man tai patinka. :)  

L.A. gyvename nuostabioje vietoje. Vos keletas minučių pėsčiomis iki paplūdimio. Kas rytą su šuniuku einame bent šešis kilometrus pasivaikščioti juo.  Pakeliui retkarčiais užsukame kavos į Starbucks. Tačiau iki šiol tik kavos, nes be gliuteno jie turėdavo tik pūstų ryžių. 

Starbucks gluten free.jpg

Jau skaičiau anksčiau, kad šis kavos kavinių tinklas planuoja turėti sumuštinį be gliuteno, kurio vis laukiau. O šią dieną pavadinau istorine!:) Pagaliau ir aš keliaudama galėsiu užbėgti į Starbucks ne tik kavos, bet ir sumuštinio pusryčiams! Tai puiki žinia tiems, kurie planuoja kelionę į JAV.

Tiesa, turiu paminėti ir tai, kad ne visos jų siūlomos kavos yra be gliuteno, reikėtų teirautis šios informacijos vietoje. O be to, yra manoma, kad kai kurių netoleruojančiųjų gliuteno organizmas į kavą reaguoja taip pat kaip į gliuteną, manydamas, kad gavo jo. Todėl atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiatės jos pavartojus. 

O dabar noriu paprašyti jūsų! Pasidalinkite informacija ar Europos, ar kitose šalyse Starbucks kavinėse yra sumuštinių be gliuteno? Tai būtų naudinga informacija mums visiems keliausiantiems orams atšilus :)

Sumuštinio be gliuteno sudėtis. Starbucks.

Sumuštinio be gliuteno sudėtis. Starbucks.

Kuo pavasarį nudžiuginti draugus?!

 
Liofilizuoti vaisiai "Supergarden"

Liofilizuoti vaisiai "Supergarden"

 

Ką padovanoti žmogui, kurį mažai pažįsti? Ką nusinešti į svečius?! Tai klausimai, kurie iškyla tikrai daugeliui mūsų, kai tik ruošiamės pasimatyti su draugais, giminaičiais ar naujaisiais pažįstamaisiais. 

Happy red dežutėje - nustebinkite draugus!

Happy red dežutėje - nustebinkite draugus!

Šie svarstymai dūzgė visą savaitę galvoje, kai buvau pakviesta aplankyti neseniai mano atrastos papuošalų dizainerės Gintarės studijos. Pyragai, saldainiai ar keksiukai pasidarė jau taip nuoboooodu! Gėlės - visada gražu! Bet norėjosi kažko ypatingo! Nustebinti!

Mano pasirinkimas, fantastiškai supakuoti džiovinti šaltyje (liofilizuoti) vaisiai sulaukė reakcijos - WOW! Kas čia?! Ta, kaip aš vadinu “happy red” dėžutė iš SUPERGARDEN nepaliko abejingu nei vieno! Kol žingsniavau nuo automobilio iki nuostabaus senovinio Los Andželo downtown’e pastato ir pakilau liftu į studiją, atsakyti į klausimą kas čia ir praverti dėžutę teko bene dešimt kartų! Va čia tai pasisekimas:) Amerikiečiai nesigėdina kalbinti ir klausti, kai jiems įdomu. O mano dovana pasirodė tikrai įdomi:)

Pavasaris apsilankymų pas draugus ir naujų pažinčių metas! Griebkite šampano bei liofilizuotų vaisių laimingąją dėžutę ir pirmyn!!! Juk jie be gliuteno. Sufleruoju ir mūsų dargams, nuolat svarstantiems, kuo mus saugiai nudžiuginti:))))

O šį grožį galite įsigyti "Supergarden" el.parduotuvėje: http://bit.ly/2mUeowk 

Plačių šypsenų ir ryškios saulės visą savaitgalį linkėdama! :D

Sampanas ir vaisiai be gliuteno.jpg
Kokius liofilizuotus vaisius ar dažoves sudėti į dėžutę, galite pasirinkti patys :)

Kokius liofilizuotus vaisius ar dažoves sudėti į dėžutę, galite pasirinkti patys :)

Super garden liofalizuoti vaisiai.jpg

Vaisiai ir daržovės

 
Parduotuvė L.A. Whole Foods market

Parduotuvė L.A. Whole Foods market

 

Kokios spalvos! Koks grožis! Koks skonis! Ir kas galėtų tam atsispirti?!

Kaskart einu į parduotuvę kaip į meno parodą. Grožiuosi lentynose sudėliotomis spalvingomis daržovėmis ir traukiu jas atsargiai po vieną į savo vežimą. O kas gi jų nemėgsta?! Skonių jūra…

Be to, kad daržovės ir vaisiai yra natūraliai be gliuteno, jie yra turtingi mineralais, vitaminais, ląsteliena bei oksidantais. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kiekvienam žmogui per dieną suvalgyti apie 400 g vaisių ir daržovių, kad pagerinti sveikatą bendrai ir tai net gali padėti išvengti tam tikrų neužkrečiamųjų ligų, tokių kaip širdies ir kraujagislių bei tam tikrų vėžio formų.

Mes, netoleruojantieji gliuteno, ypatingai iki celiakijos ar neceliakinio jautrumo diagnozavimo, dažnai būname netekę įvairiausių vitaminų bei mineralų, kurių yra gausu vaisiuose bei daržovėse. Suprantama, kad ir šaltasis sezonas nuvargina organizmą, palaipsniui gali nusilpti ir imunitetas, kurį atsatyti gali padėti mums visiems gerai pažįstama citrina, imbieras, česnakas ir be abejo pakankamas kiekis suvartojamų vaisių bei daržovių kasdien.

Prisipažinsiu, per žiemą jaučiuosi išsekusi ir pati, todėl dabar valgau tiek vaisių ir daržovių kiek tik telpa kasdien:)
Vienos mėgstamiausių šiuo metu yra žalios salotos užaugintos Kalifornijoje naujomis technologijomis. Kaip žinia, čia trūksta vandens, todėl yra taupomas kiekvienas vandens lašas, o daržovės auginamos optimizavus procesus. Skonis fantastiškas, galiu valgyti vienus lapus. Toks pat kaip dar jaunų salotų lapų nuskintų pas močiutę darže. :) Jeigu smalsu, galite apie šią modernią technologiją pažiūrėti čia.

Šiandien pasidalinsiu skanutėlio padažo receptu, kurį galite pasigaminę naudoti įvairiausioms daržovių salotoms gardinti.

Avokadas agurkas be gliuteno.jpg
Salotos be gliuteno be glitimo.jpg

Jums reikės:
1 skiltelės česnako
1 a.š. medaus arba klevų sirupo (gaminant su pastaruoju man net skaniau!)
1/3 citrinos sulčių
šlakelis alyvuogių aliejaus

Į indelį išspauskite česnaką, įdėkite medų ar klevų sirupą, šviežiai išspauskite trečdalį citrinos ir įpilkite šlakelį aliejaus. Viską gerai išmaišykite ir užpilkite ant savo mėgstamų salotų.

Skanu pagardinti susmulkintą kupstą žalių salotų lapų, šviežio agurkėlio ir vieną prinokusį avokadą. Arba sutarkuokite skirtingų spalvų morkas, žalią agurką ir užpilkite padažą. 

morkos be gliuteno.jpg
organiskos ekologiskos darzoves.jpg

Pažadėkime sau, kad nuo šiandien valgysime daug skanutėlių daržovių ir vaisių kasdien! O vasarai atėjus jais mėgausimės su kaupu!:)

Vietoje bulvių traškučių valgykite įvairias daržoves su pesto padažu :)

Vietoje bulvių traškučių valgykite įvairias daržoves su pesto padažu :)

Salotu lapai be gliuteno.jpg
Salotos užaugintos naudojant naują technologiją

Salotos užaugintos naudojant naują technologiją

Sportuokime!

Gliutenas sportas,jpg

Labą pirmadienio rytą, siunčiu geros nuotaikos, saulės ir energijos užtaisą visai ateinančiai savaitei! 
Net būdama L.A. visada galvoju apie JUS ir todėl iš visos širdies kviečiu per žiemą tinginiavusius pradėti aktyviai judėti:) Žinau, kad Lietuvoje dar vėsu, tačiau pradėkime ruoštis gražiems orams iš ansto. Judėkite kiekvienas pagal galimybę: apsilankykite jogoje, treniruoklių salėje ar baseine. O orams tik atšilus traukite sportinius batelius ir lėkite į parką: bėgiokite, važinėkite dviračiais, riedlentėmis ar riedučiais. Juk tai taip smagu! 

Žiūrėti čia :)

Labas iš L.A.!

 
Kirari West/Bake shop. L.A.

Kirari West/Bake shop. L.A.

 

Visą pavasarį su jumis sveikinsiuosi ir bendrausiu iš  Los Andželo. Tikiuosi, kad pavasaris Lietuvoje bus šiltas ir saulėtas taip pat!

O šiandien, negaliu susilaikyti nepasidalinusi su jumis savo plačia šypsena atradus dar vieną kepyklėlę L.A., kurioje visi kepiniai be gliuteno. VISI, visi, be išimties! Išragavau jų kepinių daugybę ir galiu pasakyti drąsiai "ALMOND BUTTER BRIOCHE" yra nerealus! Skonis toooks panašus į įprastos kvietinės bandelės, kad atsikandusi nuėjau dar kartelį paklausti ir įsitikinti ar tikrai ji be gliuteno?! 

Be abejo, ragavau ir kepyklėlės duonos. Ji kitokia nei įprastai būna begliutenė: šlapia ir pilna. Jokio sausumo... Begalo skanu! 

Žinau, kad Lietuvoje tai nėra įprasta, tačiau čia yra net labai normalu pabendrauti su pačiu savininku ar vrtuvės šefu. Pamatęs mano plačią ir begalo laimingą šypseną jis net atsitraukė nuo virtuvės darbų ir atėjo pasikalbėti. Buvo įdomu sužinoti kas yra jų pirkėjai, nes pastarųjų buvo stebinančiai daug sekmadienio popietę. Hiroyasu, kepyklėlės savininkas kilęs iš Japonijos, kuris pats ir kepa skanumynus, man paaiškino, kad maždaug pusė jo klientų yra gliuteno netoleruojantieji, o kita dalis čia perka, nes jiems labai skanu. Na ir iš tiesų, čia labai skanu! Kviečiu pasižvalgyti ir jus. Tikiu, kad smalsu pažiūrėti ne tik į bandeles, bet ir į jų kainas:) Tai galite pamatyti čia.

Su kepyklėlės įkūrėju Hiroyasu Saito

Su kepyklėlės įkūrėju Hiroyasu Saito

Viskas, viskas GF :)

Viskas, viskas GF :)

Kad tik niekas neatimtų! :)

Kad tik niekas neatimtų! :)

Šlapia ir nepakartojamo skonio bandelė - ALMOND BUTTER BRIOCHE

Šlapia ir nepakartojamo skonio bandelė - ALMOND BUTTER BRIOCHE

Begliutenių vaflių “Širdutės” receptas žurnale “Beatos virtuvė”!

 
Photo by Gabrielius Stanevičius

Photo by Gabrielius Stanevičius

 

Turiu jums puikią sekmadienio pusryčių idėją! 

Ir kas gi nemėgsta vaflių “Širdučių”?! Juos mėgsta visi!!! Vieną geriausių mano pačios sumiksuotų begliutenių vaflių receptų galite rasti “Beatos virtuvė” pavasario žurnale. Šiame recepte nepanaudotas joks begliutenių miltų mišinys. Tik gryni miltai! 

Photo by Gabrielius Stanevičius

Photo by Gabrielius Stanevičius

Ieškokite recepto “Kulinarijos mokykla” rubrikoje, išbandykite mano naujausią receptą ir jūsų šeimos rytas bus toooks skanus ir gražus, kad norėsis kartoti ir kartoti!

Būtinai parašykite kaip pavyko!

Skanaus!:)

Stintos!

 
Zuvis stinta receptas be gliuteno be glitimo.jpg
 

Savaitgalį Palanga kvepėjo stintomis, juk vyko "Stintų šventė". Aš kaip tikra klaipėdietė jas begaaaalo mėgstu. Be abejo, parduodamų gatvėje jų valgyti neišdrįsčiau, juk jos paprastai apvoliojamos kvietiniuose miltuose.

Tačiau jokios bėdos! Parsivežiau šviežutėlių žuvyčių namo ir išsikepiau jas pati. Neapvoliotos stintos miltuose, praranda puse žavesio, todėl galiu drąsiai pasakyti, kad miltai "Schar" tam tinka puikiausiai! Išvalytas stintas apvolioju sumaišytuose miltuose su trupučiu druskos ir šviežiai maltais pipiriukais, o tuomet skaniai apskrudinu! Skaniausia vakarienė garantuota! O tos traškios uodegėlės! Jas nugriaužiu pirmiausia :))

Pabandykite ir jūs - tai nepakartojamas ir paprastas patiekalas, kuris patiks ir vaikams:) O žuvytės kuo mažesnės, tuo skanesnės ir traškesnės! Jeigu turite galimybę, rinkitės pagautas žvejų meškerėmis, o ne iš tinklų. Jos visad gražesnės ir stangresnės:)

Skanaus!

Schar miltai be gliuteno, stinta.jpg
Stintos be gliuteno be glitimo.jpg