Padažai ir pažadai salotoms

Jogurtinis padažas be gliuteno/be glitimo.

Amerikoje, kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje, gali rasti skirtingų gamintojų įvairiausių padažų salotoms, pažymėtų “gluten free”. Restoranuose yra atskiri meniu, skirti netoleruojantiems gliuteno. Dažniausiai viskas būna paprasta ir suprantama. 

Renkantis padažą salotoms Lietuvos prekybos centruose, siūlyčiau įsigilinti į sudėtį, nes dažniausiai kaip ir daugelyje kitų perdirbtų produktų čia rasite kviečių. 

Labai mėgstu cezario salotų padažą. Tačiau kaip dažnai jis būna be gliuteno? Jeigu jis gaminamas restorane, yra tikimybė, kad jame nebus gliuteno. Tačiau kartais padavėjai nepagalvoję pasako, kad padaže (gamintame restorane) nėra gliuteno. Galbūt jie miltų nededa, tačiau ar visada įsigilina į sudėtį produktų, kuriuos naudoja jau paruoštus, kaip pavyzdžiui, majonezas? Majonezas gali turėti gliuteno, todėl rizika vis tiek išlieka. 

Todėl restorane saugiausia būtų rinktis padažus, kurių sudėtyje yra produktai natūraliai neturintys gliuteno: alyvuogių aliejus, citrina, natūralus jogurtas, žolelės (bazilikas, krapai, mėta ir pan.), actas (obuolių, vaisių, kukurūzų, ryžių, vyno, balzamiko). 

Taigi, pažadame salotoms: valgysime jų daugiau!

https://www.csaceliacs.org/