Kad virtuvė nebūtų nuodinga!

Duona be gliuteno. Virtuvė be gliuteno/be glitimo.

Pradėjus laikytis dietos be gliuteno turite ne tik gerai išvalyti virtuvę, nes miltai lengvai pernešami oru, bet ir paruošti ją taip, kad būtų saugu gaminti.
Štai sąrašas daiktų, kuriuos turite pakeisti naujais tam, kad nejaustumėte nesibaigiančio gliuteno veikimo ir padėtumėte sau sveikti.

 1. Skrudintuvas. Būtina įsigyti naują skrudintuvą, kurį naudosite griežtai tik duonai be gliuteno. Kai kurie draugai netoleruojantys gliuteno, skrudintuvą laiko spintelėje arba toliau nuo to, kuriuo skrudinama duona turinti gliuteno.
2. Neprilimpanti keptuvė (tefloninė). Tokią keptuvę rekomenduojama turėti skirtą tik maistui be gliuteno, nes jai susibraižius į tarpelius patenka gliutenas, kurį išplauti labai sudėtinga. Jeigu naudojatės keptuvėmis iš ketaus, prie jų taip pat prilimpa gliutenas ir tam, kad naudoti ją maistui be gliuteno reikėtų labai gerai iškaitinti 480 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Argi nebūtų saugiau ir paprasčiau turėti savo keptuvę tik maistui be gliuteno?
3. Mediniai virtuvės įrankiai taip pat turi būti pakeisti naujais, nes natūraliai medis turi mažų griovelių į kuriuos patenka gliutenas. Taigi, turėtumėte pakeisti naujais: medinius kočėlus, šaukštus, lopetėles vartymui, lenteles pjaustymui įskaitant tą, kuri skirta pjaustyti mėsai, jeigu buvo ant jos marinuota (marinatas gali turėti gliuteno) mėsa.
4. Kiaurasamtis. Jeigu jis buvo naudojamas pavyzdžiui makaronams nusunkti, gliutenas įstringa mažose jo skilutėse ir jį išplauti net indaplovėje yra begalo sudėtinga.
5. Sietelis miltams. Dėl mažų skylučių, tiesiog neįmanoma išplauti sietelio taip gerai, kad jis būtų saugus naudoti po to kai buvo sijojami miltai turintys gliuteno.
6. Jeigu naudojate metalinę mentelę maisto vartymui, turėtumėte ją tiesiog labai kruopščiai nuplauti po to, kai naudojote maistui turinčiam gliuteno. Tačiau plastmasines ir nailonines menteles turėtumėte įsigyti ir naudoti atskirai, tik maistui be gliuteno gaminimui.

Turiu draugų, kurie ypatingai jautrūs gliutenui ir nuo mažiausios dalelės pasijaučia blogai. Jų virtuvėje visiškai nėra gliuteno turinčių produktų. Šeimos nariai draugiškai palaiko ir namuose valgo tik maistą be gliuteno.