Naujos rūšys alaus be gliuteno

Photo by Prohibicija

Photo by Prohibicija

Džiaugiuosi vis gausėjančių produktų be gliuteno pasirinkimu :) Gavau iš tiekėjų žinią, kad į Lietuvą atkeliavo naujos rūšies alaus be gliuteno. Šiuo metu jo galite įsigyti “Smagus Raugas” parduotuvėje, Bokšto g. 8, Vilnius. 

Šis alus tiks tiems, kurie puikiai jaučiasi skanaudami produktus iš kurių gliutenas buvo pašalintas gamybos metu.

O jau balandžio gale/gegužės pradžioje pasirinkimą papildys ir du Munkebo Mikrobryg kūriniai. Svalifare – anyžinis, Suomijos rinkai sukurtas porteris be gliuteno ir Sindur Gin&Tonic IPA su kadagio uogomis. Dar vienas begliutenis alus atkeliaus iš Suomijos, Kukko alaus daryklos. Tai bus paprastas sesijinis lageris, jeigu jūs vienas tų, kuris ieško įprasto alaus stiliaus.

O tai atkeliavusių naujų rūšių alaus aprašymai:
Reparationsbajer Gluten Free
0.33ℓ, 5.8%, stilius : Gluten Free American Pale Ale
Trumpai apie stilių: Amerikietiškas šviesusis elis (American Pale Ale (APA)) yra jaunesnysis angliškojo šviesiojo elio brolis gimęs JAV craft alaus revoliucijos pradžioje. Priešingai nei salyklinis ir gerai subalansuotas angliškasis elis, amerikietiškas brolis pasižymi ryškesniu apynių skoniu.
Trumpai apie alų: Šis alus buvo sukurtas tiems, kuriems reikia atsigauti po vakar dienos vakarėlio ir vėl pamilti gyvenimą. Pakilti iš sofos gravitacinio lauko. "Recovery beer" (daniškai - “Reparationsbajer”). Šiame aluje susipina puikūs naujojo pasaulio apynių (Amerika, Naujoji Zelandija) skoniai ir lengva, šilkinė salyklinė bazė. To Øl aludariai ilgai ieškojo geriausio Reparationsbajer recepto, kol galiausiai padarė išvadą, kad idealus atgaivos alus turi būti amerikietiškas šviesusis elis su padidinta gaivių apynių doze. Reparationsbajer šiemet buvo išrinktas geriausiu alumi be gliuteno Rimini alaus festivalyje.
Sudėtis:
Salyklai (Malts): miežiniai salyklai: (Pale, Munich), melanoidininis salyklas (Melanodin), karamelinis salyklas (Cara Munich), avižų dribsniai (Flaked Oats), karamelinis salyklas (Aroma)
Hops: Warrior, Amarillo, Centennial, Nelson Sauvin

Totem Pale
0.33ℓ, 2.2%, stilius: Gluten Free American Pale Ale
Trumpai apie alų: Šis alus yra lengvesnė, sesijinė Reparationsbajer versija. Sukurta karštajam vasaros sezonui, šis alus turi vos kelis laipsnius, bet kartu pasižymi nepamirštama ir tokiam silpnam alui nebūdingai stipriai išreikšta skonine palete.
Sudėtis: 
Salyklai (Malts): miežinis salyklas (Pilsner), ruginis salyklas (Rye), karamelinis salyklas (Cara Red), melanoidininis salyklas (Melanoidin), karamelinis salyklas (Cara Aroma), avižų dribsniai (Flaked Oats)
Hops (Apyniai): Mosaic, Tettnanger

http://beergeek.lt
http://beergeek.lt
https://www.facebook.com