Florencija ir restoranai su patiekalais be gliuteno

 
Mozarela su pesto be glitimo.jpg
 

Kad jau pradėjau pasakoti apie maistą Florencijoje, pasidalinsiu dar keletu puikių gluten free vietų!:)
Jeigu nuvyksite žinosite ne tik kur smaližiauti, bet ir valgyti :)

Visų pirma norėčiau pasakyti, kad neklausykite tų, kurie sako, kad Italijoje pavalgyti maisto be gliuteno jau tikrai nebus problemų. Netiesa. Išvažiavau patikėjusi šiuo mitu ir neparuošusi “namų darbų” bei noriu pasakyti: o be reikalo…
Lankėmės Bergamo, Parmoje, La Spezia, Forte dei Marmi, Cinque Terre. Visuose susidūriau su problema, kai bandžiau užsisakyti maisto be gliuteno. Kartais net gana didelėmis akimis žiūrėjo į mane, klausadmi: “ko netoleruoji?”. Makaronų be gliuteno gavau tik Forte dei Marmi, po to, kai apėjome ir apklausinėjome ne mažiau dešimties restoranėlių.
Nuvykus į Florenciją, turėjau truputį daugiau laiko ir atlikau namų darbus ieškodama, kur galėčiau gauti taip išsvajotų makaronų ar picos be gliuteno. Žinau, tai varginantis darbas, atimantis daug laiko, tačiau, tai padaryti verta! :)
Apsistojome Sofitel (Hotel Cerretani Firenze MGallery by Sofitel) viešbutyje, kuriame žinojo, kaip paruošti pusryčius be gliuteno. Viešbutį labai rekomenduoju: pora šimtų metrų iki gražiosios katedros, naujai įrengtas, švarus ir gražus su maloniu personalu. Tačiau šį kartą ne apie tai.
Pirmoji mūsų atrasta vieta, kurioje maistas buvo fantastiškas ir turėjo puikų pasirinkimą be gliuteno patiekalų Trattoria La Madia, visai už kampo nuo viešbučio, kuriame apsistojome. Keliavome jaukiek ilgiau nei savaitę ir buvau pasiilgusi šilto bei skanaus maisto. Viskas buvo taip skanu, kad net pamiršau fotografuoti :) Na bet bent jau buffalo mozzarella su pesto dar nutraukiau :)

Tratoria ZA ZA, makaronai be gliuteno

Tratoria ZA ZA, makaronai be gliuteno

Kitą dieną išbandėme tripadvisor.com labai rekomenduotą restoranėlį Trattoria Za Za . Negaiškite laiko jam, visiškai turistinė vieta, primenanti daugelį tinklinių restoranų Lietuvoje, su prastu maistu bei aptarnavimu, nors ir žino apie gliuteną, bei turi makaronus be jo.

 

 

Ciro and Sons, pica be gliuteno

Ciro and Sons, pica be gliuteno

Vakarienei pasirinkome restoranėlį pavadinimu Ciro and Sons . Tai tikras rojus netoleruojantiems gliuteno! Pasijutau kaip niekada tokia pati kaip visi: jie turėjo net brusketą be gliuteno, o ką jau kalbėti apie nepakartojamą picą. Prie šalia esančio staliuko vakarieniavo jauna moteris, kuri išgirdusi, kad užsakinėju maistą be gliuteno užkalbino mane. Pasirodo ji gyvena Dubajuje ir kartą pasijutus negerai, gydytojai per du mėnesius atrado jai celiakiją. Kaip visda buvo įdomu pasikalbėti su žmogumi, kuris gyvena tokiomis pačiomis paieškomis. Be to, šį restoranėlį aplankyti privalote ne tik dėl puikaus maisto, bei malonaus aptarnavimo, bet ir dėl gražios bei jaukios aplinkos.

Gelato ir vafliukas be gliuteno

Gelato ir vafliukas be gliuteno

Ir be abejo, turbūt nesusilaikysite neparagavę Itališkų ledų (gelato)… Tiesą pasakius išbandžiau keletą vietų ir visose žinojo kurie ledai yra be gliuteno ir net turėjo vafliukų be jo! Smagumėlis! Tik nepamirškite, kad jie begalo saldūs ir net aš, būdama nepataisoma smaližė, turiu prisipažinti, kad dviejų skonių “gelato” neįveikiau:) Keliautojų gerai įvertinta viena iš daugelio ledainių, kurią galėčiau rekomenduoti yra Grom, nors jos visos tikrai geros :)

 

O dabar svarbiausia gera kompanija ir kažkas kas išmano žemėlapį, kad atrastumėte rekomenduotas vietas su maistu be gliuteno!:)

Įdomių kelionių!

Kelione Be gliuteno be glitimo.jpg
Ciro and Sons picerija

Ciro and Sons picerija

Nauja pažintis itališkame restoranėlyje su mergina,netoleruojančia gliuteno

Nauja pažintis itališkame restoranėlyje su mergina,netoleruojančia gliuteno

"Ciro and Sons" brusketa be gliuteno

"Ciro and Sons" brusketa be gliuteno

"Ciro and Sons" duona be gliuteno ir alyvuogės

"Ciro and Sons" duona be gliuteno ir alyvuogės

"Ciro and Sons" pica be gliuteno

"Ciro and Sons" pica be gliuteno

Vafliukai be gliuteno.jpg

Vafliukai be gliuteno.jpg