Gusto blyninė - blynai be gliuteno

Gusto blynine be gliuteno be glitimo.jpg

Vilniečiai ir sostinės svečiai apsilankę “Gusto blyninėje” tikrai nudžiugtų pamatę valgiaraštyje blynus be gliuteno. Kaip patikino malonus padavėjas, šie blynai yra kepami tik iš grikių miltų. 

Tubūt jau žinote koks turėtų būti sekantis klausimas? - ar blynai kepami ant atskiros keptuvės, t.y. kitos nei yra kepami blynai, turintys gliuteno? Ačiū padavėjui, kuris buvo tikrai sąžiningas ir patvirtino, jog visi blynai yra kepami ant bendrų keptuvių, atskirų begliuteniams nėra. Valgiaraštyje taip pat rasite ir keletą įdarų, kurie pažymėti kaip be gliuteno. 

Gusto blynine blyneliai be gliuteno.jpg

Nusprendžiau surizikuoti, juk nesu pati jautriausia, o ir išbandyti labai jau knietėjo :) Blynas buvo tikrai skanus, įdaras labai vidutinis. Tačiau svarbiausia, kad reakcija įvyko net man. Matyt gliuteno kiekis patenkantis ant blynelių iš grikių miltų yra pakankamai didelis. Štai kodėl visada sakau, kad netoleruojantys gliuteno žmonės turėtų turėti namuose savo atskiras keptuves ir spintelę su produktais be gliuteno. Juk miltai taip lengvai sklinda oru! O ir iš keptuvės gliuteną pašalinti yra tikrai sudėtinga.

Išvados: kol blyneliai Gusto blyninėje bus kepami ant tų pačių keptuvių kaip ir įprasti lietiniai, jie neturėtų būti laikomi begliuteniais dėl galimos kryžminės taršos.

Gusto blynine meniu.jpg
Gusto blynine be gliuteno be glitimo.jpg