Būkite atidūs: net geruose restoranuose gali nežinoti kur slepiasi gliutenas

Perlines kruopos, sriuba gliutenas, glitimas.jpg

Šiandien įsitikinau ir nuliūdau supratusi, kad net apsilankius tikrai gerame restorane, negali pasitikėti tuo, kas tau teigiama, o restorano personalui suklydus - tai nėra pripažįstama.

Susitikusios pietų su Inga Krasuckiene, iš karto padavėją įspėjome, kad mudvi netoleruojame gliuteno ir paprašėme, kad parekomenduotų ką galime valgyti iš dienos pietų. Padavėjas pasiteiravo virtuvės šefo, kuris pasakė, kad galime valgyti viską! Iš tiesų ne tik nustebome, bet ir nudžiugome! Užsisakiau sriubos ir dar kartą paprašiau įsitikinti, kad ji yra saugi netoleruojant gliuteno. Ir vėl gavau patvirtinimą. 

Gavusi kvapnią ir skanią sriubą labai nudžiugau, kol nepasėmiau pirmo šaukšto! O jame puikavosi skanutėlės perlinės kruopos. Be abejo, paklausiau padavėjo kokios tai kruopos ir kai gavau patvirtinimą jog tos pačios, kurias įtariau, pasidalinau tuo, kad jos turi gliuteno. Padavėjas su tuo nesutiko ir pakvietė virtuvės šefą, kuris taip pat patvirtino, kad jo nuomone perlinės kruopos (miežiai) gliuteno neturi. Na va! Tiems, kurie nežino, perlinės kruopos ya pagamintos iš miežių, o tai yra vieni iš trijų draudžiamųjų grūdų (kviečiai, miežiai, rugiai).  

Pasirodo situacija yra liūdnesnė nei tikėjausi ir net nesulaukiau atsiprašymo ar pavaišinimo kava už tai, kad vos nebuvau apnuodyta ir keletas dienų būtų išbraukta iš įprasto gyvenimo dėl to, kad restorano personalas nežino apie alergenus.

Tikiu, kad visi turite daugybę tokių istorijų ir nusivylimų. Todėl jau ne kartą priminiau ir dar kartą norėčiau pasakyti - galvokite ką dedate į burną ir pasikliaukite tik savimi!

http://www.newhealthadvisor.com

https://www.coeliac.org.uk

http://www.dietoscentras.lt