Vezuvijaus pyragaitis, Lava cake, Šokoladinis suflė, Fondantas - kaip pavadinsi, taip nepagadinsi

Photo by Gabrielius Stanevičius

Photo by Gabrielius Stanevičius

Sveikinu visus su Lietuvos valstybės atkūrimo diena! 
Nuostabi šventė ir puiki proga atšvęsti :) Šiandien, turbūt norėsis daug nuveikti, apsilankyti renginiuose ir virtuvėje plušėti daug laiko nebus. O kokia šventė be deserto? Šį kartą pasiūlysiu greitą ir paprastą pyragėlį, kurį Kristina Jatautaitė vadina Vezuvijaus, neretai išgirstu vadinant ir šokoladiniu suflė ar lava cake, o aš sakau su karštu šokoladiniu vidumi :))) Kodėl? Ogi todėl, kad visa jo esmė yra pragnybus, kad išbėgtų šilta šokoladinė masė! Jis puikiausiai tinka besilaikantiems dietos be gliuteno, nes pagal recepta reikia laaaabai mažai miltų, be abejo, be gliuteno :)

3 - 4 pyragėliams Jums reikės:
3 kiaušinių (vidutinio dydžio)
3 šaukštų "Schar" miltų be gliuteno
3 šaukštų cukraus
100gr juodojo šokolado (be gliuteno)
80g sviesto

Garų vonelėje ištirpinti šokoladą su sviestu kartu. Kiaušinius išplakti su cukrumi, įdėti miltus be gliuteno, gerai išmaišyti. Į masę supilti ištirpusį šokoladą su sviestu. Viską gerai išmaišyti. Supilti į formeles (išteptas sviestu)neperpildant, maždaug 3/4 tūrio ir kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 12-13 min. Iš tiesų reikia vis žvilgtelti ar nepradėjo skilinėti pyragaičių viršus. Jei skilinėja - pyragaitis yra pasiruošęs būti suvalgomas tuoj pat! Svarbiausia neperkepti, kad pragnybus bėgtų klampi šokoladinė masė.
Šalia puikiausiai tinka vanilinių ledų kamuoliukas (be gliuteno gausite Ikea parduotuvėje), braškė ar kokia kita uoga :)
Nu kažkaip taip! :) - rašo Kristina Jatautaitė.

Gražios šventės ir skanaus deserto!