Visa tiesa apie soją

Kaskart valgant soją ar pamačius produkto sudėtyje užrašą “soja” - įsijungia saugiklis: ar tikrai galiu ją valgyti? Pati soja yra be gliuteno. Tačiau kaip ir avižos, dažnai ji auginama toje pačioje žemėje kur augo kviečiai, miežiai ar rugiai, vežama tuo pačiu transportu ir sandėliuojama kartu su gliuteno turinčiais grūdais. Čia kyla rizika dėl kryžminės taršos. Todėl rekomenduojama valgyti sojos produktus paženklintus be gliuteno.
Sojos padažas taip pat neturėtų gliuteno, jeigu į jį gaminant nebūtų dedami kviečiai. Todėl rinkitės tik tokį, kuris pažymėtas jog neturi gliuteno. Restoranuose dažnai naudojamas sojos padažas įvairiuose patiekaluose, todėl būtinai pasiteiraukite ar jų naudojama soja pažymėta kaip neturinti gliuteno.
Taigi, pati soja yra be gliuteno, tačiau rekomenduotina visada rinktis tokią, kuri pažymėta kaip neturinti gliuteno, vengiant kryžminės taršos. 
Skaitant etiketes, abejonių gali sukelti sudedamoji dalis pavadinta “sojų lecitinas” - tai stabilizatorius, kuris yra be gliuteno.

http://www.soya.be

http://www.celiac.com

http://celiacdisease.about.com