Happy food! - arba Tostadas su vištiena draugų vakarėliui

 
Tostadas be gliuteno

Tostadas be gliuteno

 

“Happy food!” -  taip meksikietišką maistą vadina ten gyvenantys draugai:) Happy food - happy people :))) Ir iš tiesų, meksikiečiai mėgsta skaniai ir sočiai pavalgyti. Ir atrodo jie visi laimingi, šypsosi, malonūs ir draugiški :)) Kaip draugai ir žadėjo, galėjau ragauti daug visko, o tai darė laimingą ir mane :)

Playa del Carmen vietiniame restoranėlyje

Playa del Carmen vietiniame restoranėlyje

Milthon, draugas gyvenentis Playa del Carmen, paruošė skanią ir spalvingą vakarienę per keliolika minučių :)) O man patinka viskas kas paprastai pagaminama ir gardu! Taigi, truputį pamoderavus, pasigaminkime ir mes :)

Kaip jau esu minėjusi, meksikiečiai viską daro “iš akies” ir gauti tikslias proporcijas yra sudėtinga :) Tačiau tai ir yra smagioji dalis :))

Jums reikės:

  • Kukurūzų Taco, kuriuos galite pasigaminti namuose (receptas su video žemiau) arba nusipirkti daugumoje didžiųjų prekybos centrų esančių pvz. Santa Maria “Taco shells”. (Žr. nuotrauką)
  • Tamsių konservuotų pupelių (patikrinkite sudėtį, įsitikinkite, kad jos be gliuteno)
  • Virtos vištienos krūtinėlės (plėšytos)
  • Pomidoro supjaustyto kūbeliais
  • Iceberg salotų pasmulkintų
  • Jogurtinės grietinės 10 proc. riebumo
  • Fetos sūrio tarkuoto
  • Prinokusio avokado
  • Šviežiai maltų juodųjų pipirų
 
Gatvėje gaminami taco

Gatvėje gaminami taco

 


Meksikoje prekybos centre galima nusipirkti minkštutėlių, šiltų kukurūzų taco ir namuose jų kepti nėra būtina. O dar smagiau nusipirkti iš močiutės gaminančios tiesiog gatvėje, kurios mama, močiutė, prosenelė ir dar nežinia kiek kartų darė tą patį.

Kukurūzų taco 

Kukurūzų taco 

Tačiau, Lietuvoje šiltų ir minkštų kukurūzų taco parduotuvėse tikrai nerasime, todėl galite pasigaminti patys arba jeigu neturite laiko, tiesiog nusipirkti prekybos centruose parduodamų pvz. Santa Maria “Taco Shells”, kurie yra ir be gliukozės bei laktozės.

Iš anksto išsivirkite visą vištienos krūtinėlę pasūdytame vandenyje. Galite ją palikti ir šaldytuve iki vakaro, o galite naudoti ir šiltą. Pagal originalų receptą ji turėtų būti dedama jau atvėsusi, tačiau Milthon mėgsta ją prieš serviruodamas keletą minučių pašildyti ant keptuvės.

Meksikoje galima nusipirkti jau sutrintų konservuotų pupelių, tačiau Lietuvoje tokių mačiusi nesu (o gal blogai žiūrėjau?:) ). Todėl konservuotas pupeles reikėtų truputį pašildyti ir lengvai pertrinti su grūstuve bulvėms. 

Meksikietiskas maistas be gliuteno be glitimo.jpg

Tuomet imame taco, ant jo tepame šaukštą pupelių, dedame vištienos, truputį pomidorų, iceberg salotų, užpilame arbatinį šaukštelį grietinės, pabarstome fetos sūriu, arbatiniu šaukšteliu iškabiname prinokusio avokado ir truputį šviežių pipiriukų.

 

O jeigu nuspręsite pasigaminti Taco namuose, Jums reikės:

2 puodelių masa harina kukurūzų miltų 
1 1/4 puodelių kambario temperatūros vandens
Galite įdėti žiupsnelį druskos, bet nėra būtina

Miltus suberti į dubenį ir supilti 1 puodelį vandens. Išminkyti rankomis. Tuomet supilti likusį vandenį ir gerai paminkyti tešlą. Tuomet uždengus ją palikti  maždaug 30 minučių.

Suformuoti rutuliukus, juos iškočiuoti į apvalius blynus ir kepti ant įkaitintos storu dugnu ar ketaus keptuvės be jokių riebalų. Maždaug minutę iš vienos pusės ir tiek pat apvertus iš kitos pusės. Išsamesnius video, galite pažiūrėti ir čia:

https://www.youtube.com/watch?v=VToLFw-eH2s
https://www.youtube.com/watch?v=ejob-uGiHLw
https://www.youtube.com/watch?v=HzKuWBDDLPg

Šis patiekalas puikiai tinka draugų vakarėliui, nes paprastai ir greitai jį pasigaminsite namuose. O skoniu ir spalvomis nenusivilsite tikrai! Happy food for happy people, pasakytų mano draugas!

Buen provecho!!! 
Skanaus!