Kukurūzų spragėsiai

 
Spragesiai, popkornai be giuteno be glitimo.jpg
 

Atėjus rudeniui, turbūt dauguma mūsų vis dažniau traukiame į kino teatrą! Ir kas gali atsispirti tam išskirtiniam spragėsių (popkornų) kvapui tik priartėjus prie salės?!  Net ir tiesiai po vakarienės, visada noriu pagriebti bent mažą spragėsių ir coca-cola komplektą, kad žiūrint filmą turėčiau ką traškinti.

Bet ar visada jie saugūs netoleruojantiems gliuteno? Pats kukurūzas yra natūraliai be gliuteno. Jeigu jiems paskaninti naudojamas tik aliejus ir druska, taip pat viskas turėtų būti gerai. Saldiems spragėsiams naudojamas cukrus su priedais, dažniausiai taip pat būna be gliuteno. Tačiau, visada privalome tuo įsitikinti. 

Mano mėgstamiausias kino teatras Vilniuje yra “Multikino”. Būtent jame parduodami kukurūzų spragėsiai yra be gliuteno, tiek saldūs, tiek ir sūrūs. Tai yra nurodoma ir prie kasų pateiktoje alergenų lentelėje. 
Coca-cola, Pepsi, Sprite, Fanta taip pat yra be gliuteno.

Taigi, atvykę į kino teatrą prieš pirkdami spragėsius, visada paprašykite alergenų sąrašo ar sudėties lentelės, kad įsitikinti ar prieduose nėra gliuteno. Be to, kukurūzų spragėsių kaip ir kito maisto nepažymėto ženklinimu “be gliuteno” greičiausiai atsisakys tie, kurie yra itin jautrūs net mažiausiai kryžminei taršai (sandėliuojant, pakuojant ir pan). 

O ar jūs valgote spragėsius kino teatre? Ar esate teiravęsi jų sudėties kituose Lietuvos kino teatruose?

Spragesiai Multikino.jpg
Alergenai.jpg
Alergenai multikino be gliuteno.jpg